Kontakty

03.07.2021
49

U matki perfum: jak mieszać smaki poprawnie

Chyba nie ma takich elegantów i modnych kobiet, które przynajmniej raz najechał magia perfum i pragnienie, aby zrozumieć, jak rodzą się nowe inspirujące zapachy. I najprostszy sposób, aby poczuć się jak prawdziwy "nosem", tworzącym powonieniowi cuda, to spróbować mieszać, lub, jak to nazywa się w języku fachowym — "warstw jest to" już gotowe, pachnące arcydzieła.

Główne zasady początkującego perfum alchemika

Jak w każdym biznesie, tutaj warto się trzymać niektórych prostych zasad, aby na nowo zapach brzmiał harmonijnie i się nie zawiodłem Was:

1. Owoce cytrusowe i świeże, ziołowe i morskie nuty są dobre zawsze. Cytryna i mięta, melisa i słonawej akordy morskie — takie kombinacje są szczęśliwe w każdej sytuacji.

2. Zacznij eksperymenty z mieszaniem duchy z podobnych zapachów: owocowe z owoców, kwiatów z kwiatów i tak dalej. W tym przypadku, Można prawie nie grozi coś neudobovarimoe, zapachy jednej kategorii prawie zawsze mogą się wzajemnie uzupełniać. Najbardziej korzystne — związek dwóch monoaromatov jednej grupy.

3. Nie dać się ponieść: we wszystkich ważna miara. Wymieszać dwa lub trzy perfumerie utworu — dobry pomysł. A oto nasloity na siebie cztery lub pięć różnych zapachów — opcja z najlepszych, zwłaszcza dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją drogę w takich eksperymentach.

Korzystne kombinacje znanych zapachów

Ci, którzy jeszcze nie jest gotowy do tworzenia nowych kombinacji, mogą spróbować sprawdzone opcje łączenia parfyumov znanych marek.

Jeden z takich związków — Perfumer's Workshop Tea Rose i Ajmal Dahn Oudh Al Shams. To klasyczne połączenie kwiatowej słodyczy róże i gęstej zmysłowości owszem, znanego również jako agarovoe drzewo. W końcu uda luksusowy, orientalny koktajl, który pasuje do obrazu pewnych siebie proszę na nią uważać.

Legendarny Chanel Nº5 Eau de Toilette i Jean Couturier Coriandre — dla fanów rozbudowanych utworów. Kwiatowe odcienie i aldehydy, piżmo i pudrowe akordy, a także pikantne kolendra — bardzo harmonijne i wszechstronne połączenie, w którym każda notka znajdzie się na swoim miejscu.

E. Coudray Ambre et Vanille i Olfactive Studio Still Life in Rio. Klasyczna kobieca pudrovosty pierwszego zapachu doskonale uzupełniają kolorowe owoce egzotyczne drugiego. Wynik — apetyczny, elegancki i uroczy zapach, który kończy się ciepłe drzewnymi nutami.

Lagerfeld Classic i Yves Saint Laurent Opium — jeszcze jedna para prawdziwych legend światowej perfum, który świetnie dogaduje się razem. Te orientalne kompozycje zupełnie różne charaktery, jednak ich połączenie okazuje się zaskakująco harmonijny i wykwintne.

Little Marcel Peace and Sun i Nina Ricci L ' Air du Temps — idealne połączenie dla upalnych letnich dni. Jasne nuty owocowe, orzeźwiające cytrusy, kwiat czułość — co jeszcze jest potrzebne do dobrego wakacyjnego nastroju?!

I na deser — Teo Cabanel Lace Garden i Yves Saint Laurent Kouros. Świeżość pierwszego i wzór zmysłowość drugiego łączą się w jedną całość, tworząc zupełnie nowy uroczy perfumy.

Zapisz się